Akçay'dayım 2013

26 Temmuz 2013 Bergama'da sabah kelle paça içeyim doping olsun dedim, bizim oralara yakındı lezzeti, üstüne sarımsaklı karışımı döktüm, atom bombası oldu, gözlerim açıldı ama ilerleyen saatlerde hakkımızda hayırlısı, çarşı içinden geldiğim yoldan otobüs garajına kadar pedalladım, Ayvalık yoluna çıktım, Dikili'yi görmek başka zamana kaldı, rüzgar karşıladı nerede kaldın der gibi, sağ tarafta Ayvalık Tuzlasını gördüm resimledim,sol tarafta ise Sarımsaklı plajları varmış, tabii acemilikte bazı eksiklikleri yaşamam doğaldır, Ayvalığa girmedim, yoldaki zeytin satış mağazasında mola zamanı,60 km. ilginç yaşadığım bir anımı aktarayım 3 kişilik bir aile zeytin alıyorlar, beni görünce Bayan nereden geliyorsunuz, nereye gidiyorsunuz dedi, Çanakkale'yi duyunca parasız yapılmaz, kaç para alıyorsun bu işten dedi, para almıyorum, her şey para değildir, sol kolumdaki resim ve Çanakkale'de zafer işaretimi yaptığım anın keyfi yeter bana, işte telefonlar arayabilirsiniz sorabilirsiniz deyince, duraksadı iyi yolculuklar diledi. çayımı keyifle içtim, sabahki kelle paça çorbasından sonra içtiğim suyu anlatmama gerek yok, hortum gibi içiyorum, Karaağaç'a geldim,80 km. Trakya'da var olduğunu biliyorum, bir an Edirne, Yunan hududu geldi aklıma, sağda çeşme muslukta hortum bağlı yapılacak tek şey başımı hortumun altına sokmak, uzun müddet suyun başımdan akmasını sağladım rahatladım sanki, bankta var az dinleneyim, Akçay'ın deniz suyu alttan kaynak suları çıktığından soğuktur, bir an önce varıp denize girmem lazım, Burhaniye 93 km. Edremit yolu değil sahile inip Ören'den Akçay'a ulaşacağım, sahilden ilerliyorum sonunda Akçay'a geldim 105 km. en kısa sürede kalacağım yeri buldum, sahile sıfır hemen eşyalarımı koyup doğru Akçay'ın meşhur soğuk suyuna daldım, denizde ağzınıza gelen suyun tuz oranı oldukça düşük, Geçmişte Akçay'da evlerin bahçelerine çaktığı borulardan çıkan temiz suları kullandığını biliyorum, karnımı doyurdum, bu akşam daha rahat uyuyacağımı düşünüyorum.
Not: 1 Bardak Karadut parasını vermeyi unuttum, amcada istemeyi unuttu, 2 senedir yolum düşmedi, 150 kuruş borçluyum, vermemiz lazım.
Toplam km : 105 km.
Toplam süre : 10 saat tahmini

Yorum Yazabilirsiniz ...

Yasal Uyarı

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU'na ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. www.bisiklethobimiz.com’a ve Coşkun ORTAÇAKIROĞLU ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.